Contact Area 53

View and Download the Area 53 Contacts Trifold

Area Officers Panel 69

Chairperson: Ann B.  |  614-589-7625  | 

Delegate: Donna K.  |  614-446-4433  | 

Recording Secretary: Chris J.  |  614-588-2037 | 

Registrar: Dan S.  |  614-370-1653  | 

Treasurer: Tom D.  |  937-244-1761  | 

Web Administrator: Ed A.  |  740-602-6800  | 

 

Alternate Chairperson: Marcia H.  |  614-589-1788 | 

Alternate Delegate: Diann N.  |  614-595-3546  | 

Alternate Recording Secretary: Joe M.  |  614-680-1153  | 

Alternate Registrar: Brenda B.  |  614-795-2108 | 

Alternate Treasurer: Becky  |  614-306-5824 | 

Alternate Web Administrator: ** OPEN **  |  xxx-xxx-xxxx  | 

Standing Committee Chairs

Archives Committee Chairperson: Teri G. | 614-432-5437  | 

Archivist: Frank G.  |  937-450-5461 | 

Cooperation with the Professional Community/Public Information Committee Chairperson: Stacia Y. | 380-799-3688 | 

Correctional Facilities Committee Chairperson: Jeremy J.  |  614-368-4802 | 

Grapevine Committee Chairperson: Taffy J.  |  714-916-3171 | 

Group Services Committee Chairperson: Stephen S.  |  614-323-1150  | 

Liaison Committee: Barbara M.  |  740-370-2525  |  

Mini-Conference Chairperson: Diann N.  |  614-595-3546  | 

Accessibilities Committee: Kathy B.| 614-906-8818 |

Treatment Facilities Committee Chairperson: Sam K |  954-609-8149 | 

District Committee

District Committee Members (DCMs)

District 1: Reuben M.  |  937-594-5068  | 

District 2: No current DCM  | Contact Nicholas B.  |  614-843-0517 | 

District 3: Dan C.  |  419-985-3112  |  

District 4: Crystal G  |  740-504-2703 | 

District 5: No current DCM  | Contact Nicholas B.  |  614-843-0517 | 

District 6: Paul F.  |  330-416-2595  | 

District 7: Raymond C.  |  614-373-8195  |  

Districts 8/9: Katy W.  |  740-602-3121  |  

District 10: Bill Y.  |  614-270-0593  |  

District 11: Barbara P.  |  937-707-4525  | 

District 11 (Alternate): Cherie B.  |  937-209-0750  | 

District 12:  Frank G.  |  937-450-5461 | 

Districts 13/14: Mike K. | 614-440-5702 |

District 15: Joel K.  |  740-350-7965 | 

District 16: Debbie R.  |  740-274-1185  |  

District 17: Stan B.  |  304-593-1458  | 

District 18: Barbara M.  | 740-370-2525  |  

District 19: Bob S.  |  937-673-2139  | 

District 21:  Chris B.  |  740-529-9783 | 

District 22: Heather R.  |  304-916-8008 | 

District 26: Deborah P.  |  614-296-8733 | 

District 28: Ben K.  |  614-214-5652  | 

District 30: David F.  |  614-867-1587  | 

District 33: Margie J.  |  614-595-6369 | 

District 34: Kevin D.  |  614-206-3368  |  

District 37: Ossian McC.  |  614-900-6906  |  

MAILING ADDRESS

Area 53 General Service
PO Box 2131
Columbus, OH 43216

Subscribe to Area 53 News

Translate »